Dentalfobia – na czym polega?


Dentalfobia to dziwnie brzmiąca nazwa, pod którą kryje się coś, z czym większość ludzi miała już do czynienia – strach przed dentystą. Według statystyk nawet połowa Polaków może na nią cierpieć. Skutecznie uniemożliwia ona zadbanie o zdrowie i wygląd, dlatego bardzo ważne jest to, by jak najszybciej sobie z nią poradzić.

Skąd bierze się dentalfobia? Przyczyny rozwinięcia się tej fobii są dość proste. Po pierwsze – stomatolog zajmuje się leczeniem tej partii ciała, która dla wielu osób jest stosunkowo intymna. Narusza wnętrze jamy ustnej i już sam ten czyn może powodować u niektórych spory dyskomfort. Leczenie zębów wiąże się także z przyjmowaniem konkretnej pozycji. Pacjent leży i w teorii powinno mu być wygodnie i przyjemnie, ale w rzeczywistości jego jama ustna wypełniona jest różnego rodzaju narzędziami i płynami, nie jest w stanie się porozumieć, a fotel coraz mocniej wbija się w jego plecy. Takie sytuacje nie należą do najbardziej komfortowych. A jak sobie z nimi poradzić?

Dobry dentysta to taki dentysta, który sam reaguje na nieprzyjemne odczucia pacjenta. Potrafi się do niego dostosować i zapewnić mu względny komfort nawet przy najbardziej nieprzyjemnych zabiegach.

Warto odwiedzić: https://mojastomatologia.pl/.