Dlaczego warto skierować pozew przeciw bankom?


Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że skierowanie sprawy do sądu dla zdecydowanej większości Polaków jest znacznie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Wspomniany stan rzeczy jest oczywiście spowodowany małym zaufaniem obywateli do wymiaru sprawiedliwości.

Można jednak zaobserwować, że osoby posiadające kredyty we franku z roku na rok coraz częściej decydują się złożyć pozew przeciw bankom. Frankowicze – pozwy banków. Doświadczony prawnik powinien dokładnie wyjaśnić osobom zainteresowanym, co dokładnie będzie stanowiło podstawę do wniesienia pozwu. Godny uwagi jest również fakt, że pozew o wspomniany kredyt może doprowadzić do wypowiedzenia umowy przez bank.

Jakie są podstawy do wniesienia o unieważnienie omawianego kredytu we frankach szwajcarskich? Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że banki bardzo często posługiwały się klauzulami abuzywnymi, czyli w najprostszym możliwym ujęciu oszukańczymi. Kredytobiorcy zostawali tym samym wprowadzani w błąd jeżeli chodzi o kurs franka szwajcarskiego.

Ponadto pozywając bank można uzyskać dwa bardzo istotne cele. Należy do nich zaliczyć odfrankowienie kredytu walutowego, a także unieważnienie zawartej umowy kredytowej.