folia pcv, kurtyna pcv


W ostatnim czasie kurtyny PCV i Folia PCV zyskały na popularności, pomimo iż do niedawna była znienawidzonym wrogiem środowiska. Teraz stały się nawet sympatycznym przyjacielem. Większość z nas natknęła się na taką kurtynę. I pewnie widziała ją. Ale nie każdy wie, co to jest.
Kurtyna PVC to polichlorek winylu. Jest on trzecim najczęściej produkowanym tworzywem sztucznym. Większość – na świecie – takiego tworzywa jest produkowana z produktu petrochemicznego zwanego etylenem. Tworzywa sztuczne produkowane są na szeroką skalę. Są mocne, trwałe, odporne na chemikalia. Plastik rozkłada się setki lat. Z tego powodu jest wielu przeciwników w używaniu produktów z tworzyw sztucznych, które uważa się za szkodliwe dla globalnego środowiska. Niestety prawda jest taka, że obecnie świat nie może się bez nich obejść. Chociażby dlatego, że nie wszystko można zastąpić produktami ekologicznymi.
Znaczenie plastiku w ochronie środowiska wzrosło. Utrzymując czystsze i bezpieczniejsze strefy pracy. Zaskakujące, prawda? Plastik (PVC) zwykle jest sztywny i mocny. Żeby dostosować go do konkretnych potrzeb można zmieniać właściwości fizyczne plastiku za pomocą środków, takich jak plastyfikatory, które zwiększają jego elastyczność. To sprzyja zapotrzebowaniu na ten produkt. I właśnie z tego tworzywa produkuje się kurtyny z PVC, które jest bardzo wygodne w zastosowaniu. Nim dostarczy się taką kurtynę do miejsca przeznaczenia, można ją zrolować. Ułatwia to przetransportowanie takiego materiału. Takie kurtyny są szeroko stosowane w obszarach, w których niezbędna jest czystsza, bezpieczniejsza, higieniczna i zorganizowana przestrzeń robocza. Kurtyny PCV często instalowane są przy otwartych drzwiach/przestrzeniach, co ułatwia ruch pojazdów i ludzi. Taka kurtyna może być wykorzystana do ochrony pomieszczenia przed utratą temperatury. Chroni również przed owadami i zanieczyszczeniami. Zmniejsza również efekt „tunelu aerodynamicznego” spowodowany otwieraniem i zamykaniem drzwi. Dlatego, pomimo iż ekolodzy są przeciwni produkcji plastiku, bez niego nie możemy się obejść.

Dodatkowe informacje: ekranypcv.pl